Czym jest eTOLL?
System e-TOLL (System poboru opłaty elektronicznej) jest stworzony do poboru opłat za przejazd na płatnych odcinkach autostrad, dróg ekspresowych i krajowych. Dzięki swojemu praktycznemu i prostemu rozwiązaniu ma ona ułatwić podróż nie tylko zawodowym kierowcom, ale wszystkim tym, którzy poruszają się płatnym odcinkiem trasy. Nowy system poboru opłat według ustawodawców ma znacząco podnieść komfort podróżowania.
Jak działa e-TOLL?
W odróżnieniu do systemu viaTOLL, nie jest wymagany dodatkowy sprzęt, jedyne co potrzebujemy to smartfon z systemem Android lub IOS i aplikacja mobilna e-TOOL. Jego działanie polega na pozycjonowaniu satelitarnym, gdzie viaTOLL korzysta na pozycjonowaniu radiowym. Dzięki sygnałowi GPS możemy przejechać przez bramki z dużą prędkością, a opłata i tak zostanie pobrana. Takie informacje dostępne są na stronie Moyl.pl, którego celem jest umożliwienie zmniejszenia kosztów zakupu paliwa oraz zwiększenia kontroli wydatków i bezpieczeństwa transakcji.
Jak zarejestrować się w systemie e-TOLL?
Rejestracji do systemu e-TOLL można dokonać online na stronie etoll.gov.pl oraz w Elektronicznym Urzędzie Skarbowym. Stałe rejestracje będą wkrótce dostępne w punktach obsługi klienta e-TOLL oraz u niektórych operatorów kart flotowych. Dzięki tej aplikacji możesz opłacić przejazd na wybranych odcinkach np. BLIKIEM. Oznacza to, że w telefonie musi być włączony GPS i transmisja danych. Informacje o trasie przejazdu są następnie przekazywane do elektronicznego systemu poboru opłat Państwowej Administracji Podatkowej. W sytuacji, gdy nie chcemy korzystać z aplikacji mobilnej lub nie mamy dostępu do aplikacji, możemy zapłacić za dany odcinek np. na stacji benzynowej. Wystarczy podać numer rejestracyjny samochodu oraz odcinek drogi, który zamierzamy przejechać.
Od kiedy obowiązuje e-TOOL?
Z nowej usługi poboru opłat możemy korzystać już od czerwca. Na stałe e-TOOL wszedł w dniu 1 października 2021 roku. Wiąże się to z likwidacją systemu viaTOLL, jak i bramek autostradowych. Teraz bilety będą sprzedawane m. in. na stacjach benzynowych.
Czy smartfon jest jedyną możliwością korzystania z systemu e-TOLL?
Z systemu e-TOLL możemy korzystać na trzy sposoby: poprzez smartfon lub urządzenia OBU i ZSL. Te dwa ostatnie mogą przydać się najbardziej kierowcom zawodowym, jednak mają swoje plusy i minusy. Urządzenie OBU wymaga zasilania zapalniczką samochodową/OBD, jednak możemy go zamontować w dowolnym pojeździe. Z kolei OSU nie wymaga zewnętrznego zasilania, ale montowane jest na stałe w pojeździe.
Co zyskujemy wybierając ofertę MOYL e-TOLL?
W naszej ofercie znajduje się wiele propozycji kompleksowej obsługi elektronicznego systemu poboru opłat wraz ze sprzętem do geolokalizacji. Zgodnie ze swoimi potrzebami i preferencjami możesz wybrać produkty pasujące do Twojej floty. Dzięki nam dostosujesz swój pojazd do nowych wymagań bez obaw o czasami skomplikowane procedury. Dodatkowo, decydując się na rabat MOYL, otrzymasz kartę rabatową na paliwo. Oferujemy maksymalny rabat do 3 miesięcy, z możliwością przedłużenia rabatu za opłatą 8,99 zł po tym okresie.
lub dodaj komentarz jako gość
Dodaj pierwszy komentarz.