Skip to main content

Czym jest karta paliwowa i na co zwrócić uwagę przy jej wyborze?

Karty paliwowe stają się coraz popularniejszym rozwiązaniem, z którego chętnie korzystają zarówno właściciele jednoosobowych firm, jak i przedsiębiorcy posiadający ogromne floty pojazdów służbowych. Karta paliwowa pozwala na bezgotówkowe uiszczanie opłat za wszelkie usługi związane z eksploatacją auta: tankowanie, postojem na parkingu, przejazdem płatną autostradą itp. Coraz większa popularność tego środka płatniczego sprawia, że na rynku pojawia się coraz więcej kart oferowanych przez najróżniejsze koncerny paliwowe i firmy. Jedna z najciekawszych ofert przygotowała marka Moyl, czyli firma zajmująca się tworzeniem innowacji zmniejszających wydatki z zakresu transportowo-motoryzacyjnego. Sprawdź, na czym polega korzystanie z karty paliwowej i na co zwrócić uwagę przy jej zakupie.

Czym jest karta paliwowa?

Karta paliwowa to rodzaj środka płatniczego pozwalającego na bezgotówkowe uiszczanie opłat za szereg usług związanych z eksploatacją pojazdu firmowego. Karta ma kształt standardowej karty płatniczej, z tą różnicą, że wydawana jest jedynie osobom posiadającym własną działalność gospodarcza oraz przynajmniej jeden samochód znajdujący się w rejestrze. Warto również wspomnieć, że często taka karta działa na zasadzie prepaid. Oznacza to, że przed jej użyciem należy zasilić ją wybraną sumą środków, ponieważ sama karta będzie bezużyteczna. Jest to ogromna zaleta tego rodzaju kart oraz idealne zabezpieczenie środków firmowych.

Jakie zalety wynikają z posiadania karty paliwowej Moyl?

Najistotniejszą zaletą karty paliwowej, oferowanej przez firmę Moyl, która przyciąga osoby chętne, jest zniżka na zakup paliw. Cena jednego litra paliwa jest w tym przypadku uzależniona od kilku czynników, jednak rabat może wynieść od 12 gr do nawet 25 gr na 1 litrze zatankowanego paliwa. W dzisiejszych czasach i przy obecnych cenach na dystrybutorach jest to nie mała oszczędność i odciążenie budżetu firmy. Dodatkowo posiadacze karty paliwowej Moyl mogą liczyć na zniżkę w wysokości aż 20% na zakup akcesoriów samochodowych. Kolejną, ogromną zaletą tej karty paliwowej jest możliwość korzystania z intuicyjnego programu wspierającego zarządzanie firmą. Każda transakcja wykonana przy pomocy karty zostaje zapisana w systemie, dzięki czemu właściciel auta ma stały podgląd do wydatków ponoszonych na jego eksploatację oraz może w szybki sposób reagować na wszelkie niezgodności z budżetem. Dodatkowo program umożliwia tworzenie comiesięcznych faktur zbiorczych, co znacznie usprawnia prace firmy. Kierowca nie musi już każdorazowo marnować swojego czasu na pobieranie faktur w kasie, a ilość dokumentacji firmowej zmniejsza się i staje się zdecydowanie bardziej przejrzysta. Karta paliwowa Moyl to pełna kontrola nad wydatkami ponoszonymi na eksploatację aut służbowych, o każdej porze dnia i nocy.

Więcej informacji na temat zalet posiadania karty paliwowej Moyl można znaleźć na oficjalnej stronie firmy. tj. www.moyl.pl gdzie szczegółowo przedstawiono korzyści, wynikające z jej użytkowania.

Na co dokładnie zwrócić uwagę podczas wyboru karty paliwowej?

Istnieje kilka aspektów, na które warto zwrócić szczególną uwagę podczas wyboru karty paliwowej. W większości przypadków samo wydanie karty będzie bezpłatne, jednak warto jest porównać, jakie są limity minimalnych comiesięcznych kosztów tankowania. W przypadku, gdy nasz pojazd służbowy ma mały przebieg, może okazać się, że nie uda nam się osiągnąć wymaganych limitów. Inną istotną kwestią jest zasięg działania karty oraz dostępność stacji benzynowych danej marki. Zdarza się, że liczba punktów, na których można skorzystać z danej karty jest tak niewielka, że inwestycja ta jest całkowicie nieopłacalna. Warto również bardzo dokładnie przyjrzeć się ofercie oraz temu, czy zakres oferowanych przez kartę usług spełnia nasze oczekiwania a wielkość rabatów jest w stanie nas usatysfakcjonować.

Wybór odpowiedniej karty paliwowej to nie tylko zniżki na paliwo i oszczędności w budżecie firmy. To również zwiększenie komfortu właściciela formy oraz jej pracowników, które przekładają się na lepsze osiągnięcia i szybszy rozwój biznesu. Z tego powodu ostateczna decyzja powinna być dobrze przemyślana i przedyskutowana.

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.