Artykuły dotyczące Twojego biznesu

Jakie będą ceny paliw w 2023?

Obecne ceny paliw to dosyć trudny temat dla kierowców i właścicieli firm przewozowych, którzy cały czas mają nadzieję na nadejście znaczących obniżek kwot wyświetlanych na dystrybutorach. Niestety, wraz z końcem 2022 roku paliwa zostaną wyłączone spod Tarczy Antyinflacyjnej, co będzie wiązało się z końcem zniżki VAT na ten produkt. Czy ta sytuacja oznacza drastyczne podwyżki? Czy już niedługo możemy spodziewać się ceny 10 zł za 1 litr benzyny?

Czytaj więcej

Czym jest karta paliwowa i na co zwrócić uwagę przy jej wyborze?

Karty paliwowe stają się coraz popularniejszym rozwiązaniem, z którego chętnie korzystają zarówno właściciele jednoosobowych firm, jak i przedsiębiorcy posiadający ogromne floty pojazdów służbowych. Karta paliwowa pozwala na bezgotówkowe uiszczanie opłat za wszelkie usługi związane z eksploatacją auta: tankowanie, postojem na parkingu, przejazdem płatną autostradą itp. Coraz większa popularność tego środka płatniczego sprawia, że na rynku pojawia się coraz więcej kart oferowanych przez najróżniejsze koncerny paliwowe i firmy. Jedna z najciekawszych ofert przygotowała marka Moyl, czyli firma zajmująca się tworzeniem innowacji zmniejszających wydatki z zakresu transportowo-motoryzacyjnego. Sprawdź, na czym polega korzystanie z karty paliwowej i na co zwrócić uwagę przy jej zakupie.

Czytaj więcej

Karta paliwowa dla małej firmy - rozwijaj swój biznes, oszczędzając czas, pieniądze i kontrolując wydatki

Karta paliwowa to skuteczny sposób na oszczędzanie niezależnie od tego czy wykorzystywana jest przez sporych rozmiarów firmy, czy też przez mniejsze, a nawet jednoosobowe przedsiębiorstwa. To właśnie w tych ostatnich stałe monitorowanie kosztów i wydatków stanowi podstawę efektywnej pracy, przynoszącej oczekiwane zyski. Dlatego też warto wykorzystać rozwiązania sprawdzone przez wielu inwestorów, by generowały one pożądane oszczędności. Takim właśnie rozwiązaniem jest karta paliwowa Moyl.

Czytaj więcej

Czym jest eTOLL?

System e-TOLL (System poboru opłaty elektronicznej) jest stworzony do poboru opłat za przejazd na płatnych odcinkach autostrad, dróg ekspresowych i krajowych. Dzięki swojemu praktycznemu i prostemu rozwiązaniu ma ona ułatwić podróż nie tylko zawodowym kierowcom, ale wszystkim tym, którzy poruszają się płatnym odcinkiem trasy. Nowy system poboru opłat według ustawodawców ma znacząco podnieść komfort podróżowania.

Czytaj więcej